Rybaření, výlety a sport

MAXIMÁLNÍ POČET RYBÁŘŮ LOVÍCÍCH Z NAŠEHO POZEMKU JE 3 – PŘI ZPŮSOBU CHYTÁNÍ NA ODHOZ (MAX 6 PRUTŮ) A 2 PŘI ZPŮSOBU LOVU ZAVÁŽENÍM (MAX 4 PRUTY)!!

TOTO PRAVIDLO JE NUTNÉ DODRŽOVAT Z DŮVODU ÚSPĚŠNÉHO LOVU, ALE TAKÉ Z DŮVODU DOBRÝCH SOUSEDSKÝCH VZTAHŮ – S OHLEDEM NA OKOLNÍ POZEMKY A RYBÁŘE LOVÍCÍCH ZE SVÝCH POZEMKŮ.

Potřebné informace týkající se rybaření najdete zde:

Výlety a cyklistika

Okruh kolem vodní nádrže Nové Mlýny (26 km)

Trasa: Strachotín – Dolní Věstonice – Brod nad Dyjí – Pasohlávky – Strachotín

Objeďte si soustavu tří přehradních vodních nádrží na řece Dyji pod Pálavou na kole (Horní Mušovská, Střední Věstonická, Dolní Novomlýnská)

Naučná vinařská stezka v Mikulově (20 km)

Trasa: Mikulov – Bavory – Perná – Horní Věstonice – Dolní Věstonice – Pavlov – Klentnice – Mikulov

Tuto naučnou tematickou trasu mikulovské vinařské stezky je možné absolvovat pěšky, na kole, a dokonce i autem.

Lednicko-valtický Areál

Lednicko-valtický areál se rozprostírá mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví. Od roku 1996 je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Určitě nevynechejte romantickou procházku ve Valticích na Valtický zámek s přírodním parkem a lovecký zámeček Randez-Vous (přezdívaný také jako Dianin Chrám).

V Lednici stojí za návštěvu Lednický zámek s jízdárnou a rozlehlým zámeckým parkem. K vidění je zde zámecký skleník nebo místní Minaret na břehu rybníka. Pěšky nebo loďkou se odsud vydejte na 3 km vzdálený lovecký zámeček Janův hrad.

Z Lednice si můžete udělat cyklovýlet na Apollonův Chrám, na trase Vás nečekají žádné kopce ani stoupání. Chrám pověstný zejména krásným západem slunce u jeho rybníka. Směrem zpět do Valtic se zastavte u chrámu zasvěcenému třem bohyním Athéně, Artemidě a Afroditě – Tři Grácie, jejichž sousoší bylo před chrámem vytesáno z jednoho kusu kamene.

Mikulov

Dominantou romantického města je zámek Mikulov a pokud máte rádi pěší turistiku, tak nesmíte vynechat výlet na Svatý Kopeček.

Pokud dáváte přednost dobrému jídlu a skleničce vína, navštivte Mikulov a největší místní kulturní akci Pálavské vinobraní, která se každoročně koná v září a doprovází jej bohatý hudební program.

Aqualand Moravia

Zde si přijdou na své nejen děti, ale i dospělí. Aqualand Moravia je komplex vnitřních a venkovních bazénů, atrakcí, ale můžete se zde také nechat hýčkat ve wellness.

Sport

Wake Park Merkur

Jste-li příznivcem adrenalinových sportů, pak je tento park pro vás ideálním místem. Provozovat zde můžete vodní lyžování, wakeboarding, monoskiing a další. V provozu jsou dva vleky (velký a malý), můžete si najmout trenéra nebo se přidat k pravidelným skupinovým lekcím. Vybavení je možné si vypůjčit.

Mushow – kiteboarding

Chcete mít výhled na Pálavu a Nové Mlýny jako na dlani? Pak vyzkoušejte kiteboarding.